Dr Robert Obrzud, LL.M.
Dr Robert Obrzud studiował prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Ukończył Szkołę Prawa Niemieckiego na Uniwersytecie Gdańskim organizowaną we współpracy z Uniwersytetem w Kolonii. Jest również absolwentem podyplomowych studiów magisterskich z zakresu prawa niemieckiego na Wydziale Nauk Prawnych Uniwersytetu Goethego we Frankfurcie nad Menem, gdzie uzyskał stopień naukowy Magister Legum (LL.M). Stypendysta Fundacji Adwokatury z Hesji (Stiftung der Hessischen Rechtsanwaltschaft). Stopień naukowy doktora nauk prawnych uzyskał na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego (temat pracy doktorskiej: Zaskarżanie czynności upadłego w upadłości transgranicznej).
Ukończył aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Gdańsku.
Doświadczenie zawodowe zdobywał w kancelariach adwokatów i radców prawnych w Gdańsku oraz Frankfurcie nad Menem. Pracował również w Konsulacie Austriackim w Gdańsku.
Specjalizuje się w prawie handlowym i prawie spółek handlowych, prawie prywatnym międzynarodowym, prawie transportowym i spedycyjnym oraz upadłościowym i restrukturyzacyjnym.
Włada językiem niemieckim oraz angielskim.
Dr Marcin Michalak
Ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, gdzie w 2017 roku uzyskał stopień doktora nauk prawnych. Obecnie jest adiunktem w Katedrze Prawa Europejskiego i Komparatystyki Prawniczej. Jest także alumnem Sherwin B. Nuland Summer Institute in Bioethics na Yale University (2011). Doktorat dotyczący odpowiedzialności za niewłaściwe leczenie częściowo przygotowywał na Uniwersytecie Yale w ramach stażu Narodowego Centrum Nauki „ETIUDA”.
Dr Marcin Michalak specjalizuje się w sprawach transgranicznych, w tym w prawie deliktowym oraz prawie medycznym. Jego wiedza i doświadczenie pozwalają na skuteczne reprezentowanie klientów w sprawach transgranicznych objętych prawem Unii Europejskiej.
W codziennej praktyce wykorzystuje zdobyte doświadczenie oraz umiejętności nabyte podczas studiów zagranicznych i praktyk międzynarodowych.
Włada językiem angielskim.
Marcin Łapiński
Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Ukończył aplikację komorniczą zakończoną zdanym egzaminem komorniczym. Zdał również egzamin radcowski. Absolwent studiów podyplomowych Prawo restrukturyzacyjne i upadłościowe (restrukturyzacja i likwidacja przedsiębiorstwa) prowadzone przez Uczelnię Łazarskiego w Warszawie.
Doświadczenie zawodowe zdobywał w jednej z większych kancelarii komorniczych w Trójmieście oraz kancelariach radców prawnych i adwokatów. Jako asesor komorniczy przeprowadził tysiące skutecznych postępowań egzekucyjnych, również skomplikowanych egzekucji o medialnym charakterze. Swoją praktyczną znajomość egzekucji sądowej wykorzystywał w firmie windykacyjnej będąc odpowiedzialnym za windykację dużych portfeli wierzytelności, a także w kancelariach radcowskich i adwokackich. Autor artykułów w branżowym czasopiśmie komorników sądowych Nowa Currenda.
Specjalizuje się w windykacji należności, postępowaniu cywilnym, postępowaniu egzekucyjnym, prawie upadłościowym i restrukturyzacyjnym.
Włada językiem angielskim i w stopniu komunikatywnym językiem francuskim.
Agata Jaś
Agata Jaś studiowała prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Ukończyła Szkołę Prawa Niemieckiego na Uniwersytecie Gdańskim organizowaną we współpracy z Uniwersytetem w Kolonii. Jest również absolwentką Szkoły Prawa Brytyjskiego organizowaną przez Uniwersytet Cambridge. Aktualnie Członek Pomorskiej Izby Adwokackiej w Gdańsku.
Doświadczenie zawodowe zdobywała w kancelariach adwokatów i radców prawnych w Gdańsku oraz Frankfurcie nad Menem.
Specjalizuje się w prawie spółek handlowych, prawie morskim, prawie pracy oraz postępowaniach sądowych i arbitrażowych.
Włada językiem angielskim i niemieckim.
Aleksandra Kruszyńska
Studentka V roku Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego